Rehberlik

REHBERLİK

Okulumuzda haftada bir gün uzman psikolog bulunmaktadır. Çocuklarımızın gelişimlerini takip etmekle birlikte rehberlik servisimiz, sadece öğrenci ile değil aynı zamanda öğretmen, idare ve ailelerle de iletişim halinde çalışmalarını sürdürmekte; çalışmalarında önleyici, gelişimsel rehberlik modellerinden yararlanmaktadır.

Öğrencilerimizin gelişimsel ,eğitimsel ihtiyaçlarını belirlemek üzere güvenilir  bilimsel ölçekler  uygulanmaktadır. Rehberlik servisimiz ailelerle sürekli iş birliği halinde olup velilerimize okulumuzda randevu sistemi ile danışmanlık vermektedir.

 

 

 

OKUL AİLE ÇOCUK ÜÇGENİ

Bir topluluk içinde yaşıyoruz ve hepimiz yaşadığımız toplulukta sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Arkadaşlarımıza, ailemize, öğretmenlerimize, okulumuza bağlı ve bütün olarak birlikte yaşıyoruz.


Çocuklarımızın eğitim sürecinden çocuklarımız; yönetimimiz, öğretmenlerimiz ve aileler olarak hepimiz sorumluyuz. Bu üçgenden birinde yaşanan bir aksaklık çocuğun duygu durumunu ve başarısını hemen etkileyecektir. Bu nedenle, okul ,aile ve çocuk bizim için ayrılmaz bir bütündür.